Sagopa Kajmer


  İhtilal Biyografi-Sagopa Kajmer

  Paylaş

  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 114
  Kayıt tarihi : 06/02/10
  Yaş : 23
  Nerden : İstanbul

  İhtilal Biyografi-Sagopa Kajmer

  Mesaj  Admin Bir Paz Şub. 07, 2010 9:55 am

  SANSAR

  En Son Güncellenen Biyografisi ;

  -1989 yılında Kadıköy Şifa hastanesinde dünyaya geldi.
  -1999 yılında,10 yaşında iken Hip-Hop ile tanıştı.Çeşitli toplama müzik kasetlerinin içerisindeki Rap türünde parçaları bir süre dinledikten sonra Nefret,Islamic Force,Sert Müslümanlar gibi 90 lı yılların önemli gruplarının albümlerini edindi ve Türkçe Rap'i tanımış oldu Yıl 2003 olduğunda 14 yaşında ilk sahne ve kayıt denemelerini yaşadı.
  -2004 yılında ilk underground tape ini sokaklarda dağıtmaya başladı.
  -2006 yılında bünyesinde Ceza ve Ayben'inde yer aldığı ve bir çok Türkçe Rap grubunu barındıran Kadıköy Acil bünyesinde çeşitli mixtape ler yayınladı hatta Türkçe Rap'in en önemli isimlerinden Ceza ile de iki adet şarkı yapma şansı buldu.
  Aynı sene yine Türk Rap'inin başta gelen temsilcilerinden Fuat ile turneye çıktı ve kendisiyle beraber 3. Dünya Savaşı isimli parçayı yaptı.Bu şarkılarda diğer Sansar Salvo şarkıları gibi.
  çeşitli tape lerin içinde yer alarak ve internet üzerinden dağıtıldı. -2007 yılında ilk albümünü hazırlamaya başladı.8 şarkı 1 interlude ve intro'dan oluşan albüm için Cennet Müzik ve Ateş Müzik ile anlaştı.
  -2008 Ağustos'unda yayınlanan albümde Türkçe Rap'in en eski isimlerinden,eski Sert Müslümanlar üyesi 9 Canlı,Deniz Gürzumar ve Zahriyan ile beraber parçalar seslendirdi.Albümün önde gelen parçaları 34 Dramı,Mavi Duman ve Ağır Roman oldu.
  -2009 yılının başında Türk Rap'inin yine en önemli gruplarından Nefret,Istanbul Attack gibi projelerde yer alan Fuchs'un "Selam" isimli 2. albümünün çıkış parçası Öldü Sanma'ya düet yaptı.Bu şarkıya bir de klip çekildi.Klibin MTV,Dream TV ve bir çok müzik kanalında gösterime girmesi ile Adrenalin ile başlayan başarısını pekiştirdi.
  -2009 yılının Haziran ayında Seremoni Efendisi" ismini verdiği 2. solo albümünü ilk albümünün dağıtımında da çalıştığı Ateş Müzik etiketiyle piyasaya sürdü.Bu albümden Pisi Pisine isimli şarkıya bir de video klip çekildi.Albümde kendi kurduğu Alcatraz Records isimli bünyeden Mafsal,Heja ve Telaş.Eski grubu Kadıköy Acil bünyesinden Alaturka Mavzer üyesi Selo ve Mihenk Taşı üyesi Önder eşlik ederken aynı zamanda USA sahnesinin güçlü sesleri,Sabac Red, King Magnetic,Slaine&Big Left(La Coka Nostra) ve Klee Magor da Sleazebag(Riviera Regime)'i konuk etti.

   Similar topics

   -

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:09 pm