Sagopa Kajmer//Turkish Rap

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sagopa Kajmer

Sagopa Kajmer&Maskeli Balo

Admin
    Admin

Sagopa Kajmer&Maskeli Balo Empty Sagopa Kajmer&Maskeli Balo

Mesaj  Admin Paz Şub. 07, 2010 8:45 am

Nesine göre ki kıymetin değeri, yüreğin çömelir eğilir boynun, değeri biçilir kenara atılır,
    kıymetin de çıkarı varsa çıkarı yerinde dilenir, her duada tanrı bin azarladı, ve bendim her
    nazarda pay kapandım zarlarım düşeşti, eşti madem bu matem bedendi tanrı her dem, bu
    deprem çökertti onca yonca bunca yıkıcı darbe harbe motive etti gözümün önüne serdi
    derdi ferdi çıkarın alevi sardı vardı her temelde tek emel. Yalancı dostu aldı karayel ardına
    ve herkes maske takmış, suratı sarkmış, yüzünü asmış, kaç kurtul balonun kahramanı
    şeytan, bulamacın içindeki tüm rhymelar isyanda. Ve değerin değeri kalmamış, ve her
    yarışta çıkarın adımı önde, adımı koyarım, adımı saklarım derinde. Adımız hangi kelime,
    anamız nerede hangi cehennemde yanıyor? Yanımız hep mi boştu? Kanımız kardeş de
    oldu neyse.

Yanıma aldım kendimi ve yürüdüm ince çizgisinde yolumun ortalıkta görünen herkesin adı
    yabancı, herkes kendi maskesiyle dolaşır oldu yanıbaşımda, tanımaz oldum yüzleri ve
    keşkelerle avunur oldum. Düşlerimde gördüğüm yüzüm benim mi düşünür oldum, onca
    maske gözümün içine bakıyor sorgularcasına, ve burası hep yabancı, hep yalancı doldu,
    çıkmak istiyorum artık dışarı, bırakın gideyim kendimi alıp.

Yaradan beni dünya arenasına soktuğunda tektim, her nefesi soluduğumda hep Yektim bu
    ücralarda ben beni mi kaybettim, ve düşman kelimesinin anlamını arkadaş sıfatını
    taşıyanlardan öğrendim. İnsan, insanlığın hocası durumunda eli maşalı. Hergün başka
    derslerde karşımda bambaşka bir hoca ve de her sınavda farklı notlar almanın
    piskolojisine adım attığımda sanırım ilk okuldaydım, yani çocuktum, yola çıkmış yeni
    yolcuydum, ben bu yolda çok mola verdim, muhabbete daldım, yolumu uzattım. Çok sima
    tanıdım, ima aldım yüzleri aklıma kazıdım, adı anıldığında işte dostum dedim, adım
    anıldığında tanımam dedi taktı maskesini yüzünü çevirdi ve sildi kalıcı tüm izleri, geri
    getiremediği zaman eskide kalan anı defterimi, her sayfada düştü maskesi. Şimdilerde
    gözümün içine bakan herkes çıkar peşinde takma ifadeler ardına gizlenmiş tüm fesatlar,
    hesaplar egoist sevgilerinde saklı rüyalarının sayılarını maskelerinde gizlenmiş tüm yüz
    hatları. Bir zaman selamladı bu adamı ve adamını bulamadı.

Yanıma aldım kendimi ve yürüdüm ince çizgisinde yolumun ortalıkta görünen herkesin adı
    yabancı, herkes kendi maskesiyle dolaşır oldu yanıbaşımda, tanımaz oldum yüzleri ve
    keşkelerle avunur oldum. Düşlerimde gördüğüm yüzüm benim mi? düşünür oldum, onca
    maske gözümün içine bakıyor sorgularcasına, ve burası hep yabancı, hep yalancı doldu,
    çıkmak istiyorum artık dışarı, bırakın gideyim kendimi alıp.

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 9:40 pm