Sagopa Kajmer


  36boys Geniş İnceleme(uzun ama önemli)

  Paylaş

  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 114
  Kayıt tarihi : 06/02/10
  Yaş : 23
  Nerden : İstanbul

  36boys Geniş İnceleme(uzun ama önemli)

  Mesaj  Admin Bir Paz Şub. 07, 2010 9:44 am

  36 Boys Berlin’in Kreuzberg semtinde genç türklerden oluşan bir ****ydi.
  Çete 1980′lerin sonundan 1990′ların ortalarına kadar aktifdi. 300′le 400 arası kişiden oluşan ****de sadece türk gençler değil diğer uyruklu gençlerde temsil etmişdir.Çetenin etkinlik oldu bölge Kottbusser Tor mahallesi etrafı ordan Naunynstraße sokağı ve Waldemarstraße sokağı arasındaki yerleşim alanlara uzanan Görlitzer Bahnhof tiren istasyonu dahi. Çete ismini Berlin’in eski semti Südost 36′dan almıştır. Çete’nin ismi aslen 2003′de emekli bir dededen bıçaklanan Maxim’in aklına gelmiştir, kendisi Berlin’nin ilk rap sanatçılarından birisiydi.
  Çete 1990′ların başında Jungfernheide parkında Naziler’le ve Skinheadler’le mahalle kavgaları yapmışdır. Çetenin diğer rakipi ise Schlesisches Tor mahallesinden Warriors ****siydi. Kreuzberg’de 1 Mayıs Bayramı sırasında 36 Boys ****si özerk gruplarıyla birleşmişdir, ittifak anlaşma nedeniyle uzun sürmemişdir. Çetenin graffitileri Berlin çapında çoğu yerlere dağıtılmışdır. Çetenin graffitileri Kreuzbergde işaret olarak kullanılmışdır.36 Boys ****si yanısıra orta yaşlı çoçuktan oluşan ve daha yüksek şiddet potansiyeli gösteren “36 Juniors” ****side vardı.
  Berlin senatosu 2007′de eski **** üyelerini “Kiezläufer” olarak çalışdırtmaya başlattı onların görevi şimdiki Kreuzbergin gençlerine her türlü konuda yardımcı olmak ve suçlardan uzak durmalarını sağlamak. Çetenin yoğun oldu Naunynstraße sokağı ve yan sokakları Berlin senatosu tarafından “tehlikeli bölge” olarak adlandırılmışdır.Çetenin çözülme nedeniyle eski üyeleri çeşitli yollara yönelmişdir. Kimisi cinai yollarda kalmışdır kimiside eskiden tek alman **** üyesi olan ve şimdiki aşçı Tim Raue gibi doğru yolları seçmişdir. Bazılarıda semt projelerinde ve gençlik merkezlerinde çalışmaktadır. Eski **** üyelerinden biri Sinan Tosun Kottbusser Tor mahallesinde bir giyim dükkanı sahipidir ve üzerinde 36 Boys simgesi olan kıyafetleri satmakdadır. Sinan’ın kardeşi profesyonel boksör Muzaffer Tosun eski üyelerdendir. Rap sanatçısı Killa Hakan eski **** üyelerinden biridir. Ayrıca yazar, film yönetmeni ve medya pedagogu Neco Çelik eski **** üyelerinden biri.
  Medyada bir yabancı uyruklu prototip **** olarak tanımlanmışdır.

  ****deki ünlü rapciler resimleri ve biyografileri

  killa hakan

  Almanya’nın bir numaralı Türkçe rap sanatçısı olan Killa Hakan, rap müziğine ustası Boe B’nin yanında ‘Islamic Force’ grubuyla birlikte İngilizce rap yaparak başladı. 80’li yılların sonlarında çıkan “My Melody” ve “The Whole World Is Your Home’” adlı single’lar ile kısa zamanda kült statüsüne ulaşan grup, single’ların ardından gelen ilk albüm “Mesaj”ın yeteri kadar başarılı olmaması ve günlük sorunlar yüzünden dağıldı. Grubun dağılmasından sonra üyeler sokak bataklığına gittikçe battı ve ardından ise Türk cemiyetinin kült figürü olan Boe B’nin trajik ölümü ile tüm Kreuzberg 36 şok yaşadı.

  Killa Hakan ise hapisten çıktıktan sonra kendini tamamen hip hop müziğine verdi ve ilk solo albümü “Çakallar”ı 2002 yılında yayımladı. Bu ilk solo albümde yeralan şarkıların sözleri ile bir nevi kendine terapi uygulayan müzisyen, hayatını müzik formunda gözler önüne seriyordu. “Çakallar”ın başarısının üzerine sanatçı, Fuat ile 2003 senesinde beraber “Rapüstad” albümünü hazırladı. Albümde Ayaz Kaplı, Ceza, Kool Savaş, D-Flame ve Tone gibi Türkiye’nin ve Almanya’nın tanınmış isimleri konuk olarak yeralırken, albüm Alman rap medyasından tam not almayı başardı.

  2. solo albüm “Semt Semt Sokak”ı 2005 senesinde hazır hale getiren Killa Hakan, albümü Almanya’da Ypsilon ve Türkiye’de Hammer Müzik etiketi ile piyasaya sürdü. Albümün çıkışının ardından Türkiye’de tanıtım konserlerine çıkan sanatçı, Ceza ile birlikte Solar Beach’teki ‘SpeedFest’ ve Park Orman’daki ‘Rockin’ Freedom’ konserlerinde yer aldı. Rock n Coke’ta da sahneye özel konuk olarak çıkan müzisyen, “Ufak Ufak” parçasının klibi ile televizyonlara yansıdı.

  2006 yılında 3. albüm “Kreuzberg City” üzerinde çalışmaya başlayan Killa Hakan, albüme Ceza, Samy Deluxe, Kool Savaş, Crak, Harris, Bintia, Jonesmann, Tone, Eko Fresh ve Oli Banjo gibi dünyaca ünlü isimleri konuk olarak davet etti. Albümün ilk klibi Eko Fresh’in eşlik ettiği “ Herşey Yolundadır ”a çekilirken ikinci klip Ceza ve Gekko’un da yer aldığı “Rap Game” e geldi.


  Massaka Tayfasına Gelelim  ve beklenen video murdoc etkileyici sesiyle türkce rap söylüyor  By.MasteR 3 Yorumlar kategori ekle Konu linki En Büyük Türk Sokak Çetesi 36 Boys Geniş Anlatım
  selam arkadaşlar genelde amerika kaynaklı ****ler tanıtıldı şimdi türkleri tanıyalım

  Ve işde söz verdiğim güncellemeler yapıldı
  Tarama rap 361 eklendi
  Massaka Türkce Röpörtaj eklendi
  Silinen resimler yenilendi
  Nerdeyse Bütün Rapcilere ait klipler eklendi!
  Kreuzbergin en büyük rap çalışması
  DJ AK, MK, M7, Haydo, H-Kan, RelaxSes, Mc.Rex, Musa, Mc.Ero – 446136 (Neukölln feat. Kreuzberg)

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:20 pm