Sagopa Kajmer


  Hafızlar 'İslami rap grubu' kurdu

  Paylaş

  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 114
  Kayıt tarihi : 06/02/10
  Yaş : 23
  Nerden : İstanbul

  Hafızlar 'İslami rap grubu' kurdu

  Mesaj  Admin Bir Paz Şub. 07, 2010 9:26 am

  Hafızlar 'İslami rap grubu' kurdu

  Ejder Baba ve Kral Lodos adıyla onbinlerce hayran kitlesine ulaşan ve müziklerini 'İslami rap müzik' olarak adlandırılan grup, isyankar müziklere alternatif olmak istiyorlar.


  Bügünlerde facebook'ta onbinlerin tıkladığı grup diğer gruplardan farklı tek tarafı grubun solistlerinden menajerine kadar hafız olması.

  Grup yaptığı müzikle daha çok islamı kesime hitap etmiş gibi gözükse de asıl amaçlarının popüler kültürü kullanarak kaybolan değerleri tekrar canlandırmak olduğunu söylüyor..

  Ejder Baba ve Kral Lodos adıyla milyonlarca hayran kitlesine ulaşan grubun solistlerinden Fatih Candan ve Mustafa Cihat Candan yaptıkları açıklamada; "Herkes Aynı müzikle uğraşırken bizler farklı birşey yapmak istedik. Yapımcımız Harun Köksal' ın desteğiyle bu piyasaya adımımızı attık. Şarkılarımızdaki amacımız daha çok Allah'a isyan, kadere sövme, şirk ve cana kıyma gibi ahlaki tahribata yol açan şarkı ve şarkıcılara savaş açmak." diyen grup iddialı sözleriyle de kendileriyle aynı müziği yapan şarkıcılarada atıfta bulundu.

  Ergenekon, filistinli çocuk gibi eserleriyle günümüz konularına da şarkılarında yer veren grup Bendeniz, Sagopa Kajmer ve Hayko Cepkin gibi isimleride arkasına alarak müzik piyasasına iddalı bir giriş yaptı.

   Forum Saati Salı Ocak 22, 2019 4:27 pm