Sagopa Kajmer//Turkish Rap

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sagopa Kajmer

Electro Eşkiya Albümü Hakkında MT Yorumu & Teşekkürler...

Admin
    Admin

Electro Eşkiya Albümü Hakkında MT Yorumu & Teşekkürler... Empty Electro Eşkiya Albümü Hakkında MT Yorumu & Teşekkürler...

Mesaj  Admin Paz Şub. 07, 2010 9:17 am

ELECTRO ESKIYA ALBUM HAKKINDA MT YORUMU ve tesekkurler
    tum Beyazkin dostlarima selam....

sizlere kisaca sarkialri aciklayip calistigim ve destek olan insnlara tesekkurlerimi sunmak istiyorum.

1..Uyu Prenses ..
    Bir gun Gizem bana kendi cover ladigi ingilizce bir sarkiyi gonderdi.Okumasi,ses tonu, piano lar dan etkilendim ( herzamanki gibi ) sonra piano yu ve onun sesini sample layip synth ler filan yerlstiriyim derken boyle bir beat ortaya cikti..kesinlikle baska bir sarkidan alinti su bu yoktur!!! .sozlere gelince, BIR AYAGI KAPANA SIKISMIS ASLANIM ...sanirim herseyi anlatiyor . donus yollarinda ayagim kapanada sikissa yine de gelirim, seni uyandiririm diyor sadece ben gelene kadar uyumaya devam et ...album, askimin buyuleyici sesiyle aciliyor ...

2.Sarilip Golgeme
    Sample carsambayi sel aldi nin intro sudur ama cok eski . bilmem ne beslisi versiyonun..beat de basit bir drum loop zaten..Kendi celiskilerimden paranoyaklandigimdan rahatsiz oldugumu soyledigim bir nakarat var.. umudu anlatan bir sarki..BEN DON KISOT ARKAMDA BIRAKTIGIM YELDEGIRMENLERINE BAK,BEN INSAN GOZUMDEN AKMAYAN YASLARA BAK....devaminda sagonun da okudugu tek kanatli kus dan alinti yaparak uctugum ufuklara gunes acmadi sozunu zaman kavraminda ilerletmis ve gunesi kendi acmis gibi yorumladim..MILYARLAR SENE ONCE YILDIZLARDAN DUSTUM DERKEN de bu gun isigi dunyaya gelen yildilarin kaci hala duruyor anlaminda !!! dusunun ve anlami bulun..metafor ayiklamak zordur..

3.Kelebek Ruyalari
    BIR KELEBEGIN OMRU NE KADARKI RUYASI NE KADAR OLSUN..?? ilk bolumde yenilmis birine bu kisa surecek ruya icin bir omur verebilecegini soyleyen bir umut var ikinci bolumdeyse seslendigi kisinin cevabi var...3 cu bolumse piknik tupuyle karatmada aydinlanan birisi .. O da baharlarin yalan olduguna inanmis ve yaz ayi diyorki ona . - kisa saklan ve gunesin ne oldugunu anla oyle gel bana diyor....kisacasi hissim buydu..TEK GRAM SAMPLE YOKTUR...ikinci bolumde arkada calan ve vokal olan sub-marien .. the moss dan marien dorlijn

4. Aman gulme
    Bu sarkinin sample ini selcuk balci dan youtube dan cekip arakladim..ama Selcuk Balci ninda hakkini yememek lazim eline koluna yuregine saglik kendisinin ..ne kadar mt den, bu sarkidan bi haber de olsa..insallah calisiriz bir gun kendisiyle...
    nakarat melodisi ve tekstin icindeki bazi anahtar cumleleri ve sozleri ceyhun kardesim beat mucitim in yardimiyla yapmisimdir hakkini odeyemem..sevgiler ceyhunum beat mucit im

5. Savas Yorgunuyum..
    Bu sarki yasadigim onca boktan durumdayken ve 1 senedir icinde oldugum bok cukurundan cikmak adina kendi kendime umit verdigim savasa sarildigim acimi hafiflettigim bir sarki oalrak yazdim..GUNES ACAR GUNES BATAR UNUTURSUN ACINI...
    gitarlarin hepsi sub-marien ....synth beat made in mt.. bu sarkida herkesin icinde bir kahraman sakladigini anlatmaya calistim ve yenilmemek pes etmemek gerektigini...

6 Ahir Yankisi ..gitarlar rasmus nissen kardesime aittir kendisi danimarkali olup cok iyi kalpli birisidir..sagolsun... bu sarkida da sefa kardesimin nakarat fikri onun da hakkini verelim...kardesim sefa nin eseri nakarat ve bende kucuk bir siir yazdim ...oyle yani ..29 kilometrelik bir tunele son surat giren bir alismisligim......nakaratdaki sozlerde sefa kardesime aittir..

7. Bir Gunes Yak...
    Hic sample yoktur...full made in mt ve sub marien eseridir...ayni hadise sarkisinda oldugu gibi..hadise sarkisinda Gizem inde sozleri ve flow u vardi bu sarki yi da Gizem SEVMEK GUNAH MIan eDiye sorunca bende ona yorgunlugumu anlattim..Ona yazdigim bir sarki...uyudu prenses kalbimin kollarinda ,yollarinda acan her gunes icin bir gunes yak...
    Acacak guneslere beni inandiran en zor gunlerimde yanimda olan Canim a ....

8.Kucuk Kurbaga masali ...
    Yine beni yalniz birakmayan Ceyhun um Beat Mucit imin yardimiyla,onun ilhami, enerjisiyle onun yaninda yazdigim bir teksttir...sarkiyi anlatmama gerek yok cunku cok acik..ama HANCI dUNYA NIN SAHIBI ONUNLA KONUSANSA COCUK iNSAN...uzun ince bir yoldayiim misali..iki kapili bir handa gidenmis hayati gercek cozen belki de ..?

9. sevmek icin yasa..
    isvec malmo lu brain abim Gunac Rahman in sesiyle baslayan bir sarki...Sample jose feliciano dan...mixledim oyle eski sarkidir ama hic yayinlamamistim bu albume uydu oraya koyduk....SEVMEK ICIN YASA YASAMAK ICIN SEV ..baska bir lafa gerek yok gerisi teferruat..

10. Kayip oldum icinde..bir gun biri beni ekledi adi Ogeday..benden bir sarki istedi cristina milian la ft sunla ft bunla ft sende bir beat bir ft ver dedi..kimseyi kirmadigim donemlerimdeydi bu sarkiyi verdim ama cikartmadi sonrada senin hakkinda herkes kotu konusuyor mt sana guvenmiyorum dedi.amsterdam da olmasina ragmen kendisini davet ettik.bana amsterdam la isi olmadigini istanbulda oldugunu soyledi ama kendisi cok eski abimiz Yilmaz Yilmaz la televizyon cekim star haber avrupa eglenceleri filan roportajci ve montajci olarak amsterdam da calisiyor..neden yalan soyledigi de belli degil. bende bu sarkiyi O na kizmadan ve Mehmet Kursad Deger kardesimin ISRARI UZERINE ALBUME ALDIM...
    yine sample yok..gitarlari Koksal Pezuk kardesim caldi...eski bir calisma ama bunu da hic paylasmamistik....

11.Uyu Kahraman
    prenses uyuduktan sonra kahraman uyanacak sa uyansin kahraman....sample filan yok synth calismasi bir beat...sozler filan kisa yani..sonrasida baska bir calisma..

GELELIM KURU FASULYE NIN FAYDALARINA...

HERSEYDEN ONCE ALBUMU HEDIYE ETTIGIM SIZE, BANA BU SEVGIYI BU SAYGIYI GOSTERDIGINIZ ICIN BOS OLAN MT NIN DEGERINI BELIRLEDIGINIZ ICIN COK TESEKKUR EDIYORUM...

BOKTAN BIR DONEMDE KENDIME OLAN GUVENIM YERLE BIR OLMUS BIR DURUMDAYKEN BANA ALBUM OLAYINI SOYLEYIP KAPAKALRINI CIZEN(HERZAMAN OLDUGU GIBI ) FERHAT A.K.A MIC KILL MYERS SARIGUNEY VE ELECTRO ESKIYA FIKRINI ISMINI BULUP BANA CAN VEREN KARDESIME COK TESEKKUR EDIYORUM..NE ONCESININ NE BUGUNUN NE SONRASININ BORCUNU ODEYEMEM KARDESIM.HAKKINI HELAL ET ...SAGOLASIN..

bu albumde gozukmesede bu sarkilari yaparken yanimda olan burak Kuka(rverb),beatboggy sfa kardesime , ceyhunum beat mucitime , kardesim serkan a

hayvan mesud,zeus kabadayi sercan ve delal e

bana son gun yazan destek olan icinde bulundugum piskolojiye katkida bulunan beni bana inandiran Evrenselrape ve Diyarbakir dan kardesim Argon Esil TROYKA ya ,milonay a ve bana beni hatirlatan tum beyazkin dostlarina beyazkin ailesine tesekkur ediyorum...

OZEL olarak ESER KARDESIME VE KOALA ALI YE ..SIZLER GONULDE AYRI YERdeSINIZ...

ve son olarak..

En kotu zamanlarimda, ben yalnizliktan olmek isterken bile beni hic yanliz birakmayan.Kalbime dokunarak beni geri getiren, tekrar hayata baglayan hayatimin kadini Gizem e tesekkur ediyorum..

VARSINIZ.VARSANIZ VARIM .VARLIGIM DA YOKLUGUM DA BIR VARLIGINIZ OLDUKCA...

BEYAZKIN SONSUZA..

ELECTRO EVLIYA GELEBILIR.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MT BEYAZKIN A.K.A SIRADAN BIR SEN

VE TABIKI KENDINI BIR MT HISSEDEN ,MT NIN ICLERINDEN KALPLERINDEN GONULLERINDEN BIRI OLDUGUNU BENIMSEYIP ONA KRAL DIYip 1 numara diyip oyle DAVRANMAYAN , beyazkini anlayan benimseyen herkese ayrica tesekkur...

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 5:42 am